Volkswagen Kassel

Informace o závodě

V závodě VW Kassel v Baunatalu, které je druhým největším závodem VW v Německu, se již 60 let vyrábějí převodovky a části karoserií pro spoustu koncernových značek. Dále disponuje VW Kassel největším a nejmodernějším logistickým centrem v Evropě. Závod se rozkládá na ploše téměř 3 300 000 m2 a pracuje v něm přes 17 000 zaměstnanců.

Informace o městě

Vedle dopravní křižovatky, hospodářského centra a univerzitního města je Kassel se svou spoustou muzeí a galerií zejména evropské centrum pro umění a kulturu. Každých pět let se zde pořádá tzv. „documenta“ – světově známá výstava moderního umění. Nádherný horský park Wilhelmshöhe, ve kterém se pravidelně konají známé vodní hrátky, patří od roku 2013 do světového kulturního dědictví UNESCO. V parku najdete také symbol města: obrovskou sochu Herkula, která je vidět už z dálky. Své známé pohádky zde sepsali bratři Grimmové, proto není překvapením, že zde mají své muzeum. Téměř 200 000 obyvatel nabízí Kassel také hojné nákupní a volnočasové možnosti.
Example Link
Zjistit více

Informace o ubytování

Žákyně a žáci SOUs vyjíždějící na zahraniční odbornou stáž do VW Kassel jsou ubytování v hotelu Genius. Hotel nabízí bezplatné Wi-Fi, zázemí pro grilování, bezplatné využívání pračky, v kuchyni je zdarma k dispozici káva a čaj. Hotel dále poskytuje službu půjčení jízdních kol.

Spolufinancováno Evropskou unií.